O przedszkolu

Pierwszy września 2018 roku trwale zapisał się na kartach historii Przedszkola nr 10 w Nysie, gdyż po wielu miesiącach ciężkiej pracy i włożonego w nią serca, na nowo otworzyło swoje podwoje. Wraz z nową szatą, przybrało formę wielooddziałowej placówki mieszczącej 210 dzieci w 10  oddziałach 5 i 8-godzinnych w tym dwa oddziały grup specjalnych. Przeszklony parterowy gmach otoczony nowym ogrodem zachęca przestronnymi pomieszczeniami urządzonymi w stylu skandynawskim. Tu nic nie jest przypadkowe, a każdy szczegół dokładnie przemyślany! Bogate zaplecze dydaktyczne, szerokie spektrum oferowanych zajęć, a wszystko po to, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających dzieci i mądrze podążać za ich potrzebami. Przedszkole dysponuje dziewięcioma salami dydaktycznymi z przyległymi do nich sanitariami, gabinet psychologa, pedagoga, logopedy, pielęgniarki, salę gimnastyczną, przestronny ogród z nowocześnie wyposażonym placem zabaw i innymi miejscami rekreacyjnymi oraz patio, a także stołówkę z nowoczesną kuchnią z której już codziennie z rana unosi się gama apetycznych zapachów. We wrześniu 2020 roku powstała kolejna sala dydaktyczna mieszcząca się w budynku Szkoły Podstawowej nr 10, zrobiona na wzór sal w budynku przedszkola. Dumą Przedszkola jest nie tylko wspomniana nowoczesna kuchnia serwująca zdrowe, pozbawione ulepszaczy menu bogate w pełnowartościowe posiłki przygotowywane na miejscu, ale i Sala Doświadczania Świata oraz Sala Terapii Integracji Sensorycznej, mieszcząca się w sercu przedszkola. Oferta przedszkola obfituje w szereg specjalistycznych zajęć, a w tym:

• Terapia Integracji Sensorycznej

• Terapia Ręki

• Terapia logopedyczna

• Terapia psychologiczna

• Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

• Treningi Umiejętności Społecznych (TUS), prowadzone zarówno przez terapeutów, pedagogów, jak i psychologa

• Zajęcia w Sali Doświadczania Świata

• Zajęcia w ramach projektów kreatywnych i badawczych

• Konsultacje z psychologami (Przedszkole dysponuje psychologiem)

• Konsultacje z pedagogiem

• Konsultacje z logopedą

• Szeroko zakrojona współpraca z instytucjami i jednostkami zewnętrznymi

Czas spędzony w Przedszkolu jest kluczowy dla procesu wychowania i nauczania, dlatego wyspecjalizowana kadra pracuje w myśl zasady „Wychowywać to znaczy kochać”. Miłość i szacunek okazane dziecku, procentują. Powierzone przedszkolnej opiece dzieci czują się w naszym Przedszkolu jak w domu – bezpiecznie i spokojnie, obdarzone uwagą i całą gamą pozytywnych uczuć. Stosowane metody i formy pracy zapewniają wychowankom aktywny i twórczy rozwój, w sposób indywidualny podchodząc do możliwości i potrzeb rozwojowych dziecka, zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. W pracy wykorzystujemy też elementy pedagogiki Marii Montessori oraz Autorski Program Dwujęzyczności, eksponując tym samym dzieci na język angielski już od najmłodszych lat. Korzystamy także z Programu Sprawne Rączki. A wszystko po to, by trafić w gusta i serca najbardziej wymagających, ale i najmilszych gości, jakimi niewątpliwie są nasze dzieci.

Te i wszelkie informacje można znaleźć  również na stale aktualizowanej  stronie facebookowej Przedszkola.