Piracki Festyn Rodzinny

W sobotę 4 czerwca 2022 roku odbył się ,,Piracki Festyn Rodzinny" z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Mamy i Taty.

Głównym założeniem imprezy było miłe, aktywne i pomysłowe spędzenie wolnego czasu całej społeczności przedszkolnej.

Cele festynu:
• współpraca organów przedszkola w procesie wychowania ze szczególnym uwzględnieniem działań stymulujących różnorodne formy aktywności fizycznej dzieci wspierające ich harmonijny rozwój
• kształtowanie właściwych postaw prospołecznych
• propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu
• prezentacja prac plastycznych i przedstawienia przedszkolaków
• integrowanie środowisk lokalnych w działaniach na rzecz dzieci
• wspólne spędzenie wolnego czasu przez rodziny.

Na festyn przybyły dzieci ze swoimi rodzinami. Byli rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie...

Gwiazdami sceny były przedszkolaki, które na początku festynu zaprezentowały przedstawienie pt. ,,Brzydkie Kaczątko". Następnie pod przewodnictwem Pani Dyrektor przebranej za Piratkę dzieci odśpiewały piosenkę ,,Bum cyk cyk pirata rata niema to jak los pirata..." Zaproszono gości honorowych do pirackiego statku i oficjalnie przyjęto ich do pirackiej rodziny.

Duże zainteresowanie i emocje wywołała loteria fantowa zorganizowana przez rodziców przedszkolaków, do której ustawiała się długa kolejka oraz wystawa prac dzieci. Wiele radości sprawiło dzieciom stoisko z sensoplastyki przygotowane przez nasze panie. Równie dużą atrakcją dla dzieci była dmuchana zjeżdżalnia  i malowanie twarzy. Powodzeniem cieszyło się stoisko z ciastami, gdzie można było posmakować pysznych wypieków przygotowanych przez mamy i babcie dzieci oraz stoisko gastronomiczne, gdzie królowały pirogi, gofry i kiełbaski z grilla przedszkolnych pań kucharek. Nie zabrakło również stoiska z watą cukrową, popcornem oraz lodami.

Na festynie była także straż pożarna, policja i pokazy pierwszej pomocy oraz wiele innych atrakcji.

Rodzice wraz ze swymi pociechami pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i aktywnie spędzić swój wolny czas. Ahoj przygodo!