Uroczysta inauguracja kolejnej akcji "Przedszkolak ratuje"

09 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta inauguracja kolejnej akcji „Przedszkolak ratuje” na którą zapraszają Komenda Powiatowa Policji w Nysie, Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji – Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu Filia w Nysie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie oraz Powiatowa Straż Pożarna w Nysie.

Ta akcja profilaktyczno-edukacyjna skierowana jest do dzieci w wieku 5-6 lat. Warsztaty odbędą się w przedszkolach na terenie powiatu nyskiego – dzieci nauczą się udzielać pierwszej pomocy oraz właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia w razie nieobecności dorosłych.
Zajęcia dla dzieci poprowadzą funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej, studenci PWSZ w Nysie oraz pracownicy Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu Filia w Nysie.
Tegoroczną akcję „Przedszkolak Ratuje” patronatem objęli: Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, Marszałek Województwa Opolskiego, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Nysie oraz Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.