Szkolenie pracowników z Panią Beatą Ignaczewską

W naszym przedszkolu odbyło się  szkolenie dla naszych pracowników z Panią Beatą Ignaczewską na temat strategii postępowania wobec trudnych zachowań osób że spektrum autyzmu i z niepełnosprawnością intelektualną.

Beata Ignaczewska - jest certyfikowanym superwizorem Stosowanej Analizy Zachowania. Pracuje w Specjalnym Ośrodku Rewalidacyjno - Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku prowadzonym przez p. M .Rybicką . Jest również dyrektorem Centrum Terapii Behawioralnej.

Na terenie całej Polski prowadzi konsultacje oraz szkolenia dotyczące problemów osób z autyzmem, z upośledzeniem umysłowym i z osobami z zachowaniami zakłócającymi proces nauki np. ADHD. Wykłada na Akademii Medycznej w Gdańsku dla lekarzy rezydentów. Występuje na konferencjach naukowych dotyczących zagadnień autyzmu. Jest autorką i współautorką publikacji dotyczących pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem. Z grupą specjalistów prowadzi w Gliwicach, w ramach CTB Punkt Wczesnej Interwencji, gdzie odbywa się systematyczna terapia dzieci z autyzmem oparta na zasadach Stosowanej Analizy Zachowania.