Projekt "Akademia Zdrowego Przedszkolaka".

W październiku tego roku 2018/2019 nasze przedszkole przystąpiło do projektu pt. "Akademia Zdrowego Przedszkolaka", którego celem jest przekazanie dzieciom wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojętego zdrowia.

Akcja ta poświęcona jest tematyce zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Składa się z 6 – częściowego scenariusza przygotowanegoo w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu żywienia dzieci i bazuje na aktualnie obowiązującej Piramidzie Żywienia i Aktywnościi Fizycznej dla dzieci i młodzieży.

Tegoroczny program będzie składał się z trzech niezależnych, bezpłatnych Akcji:

Jesiennej – Podróż do Krainy Pełnej Zdrowia
Zimowej – Podróż do Eko-Krainy
Wiosenno-Letniej – Podróż do Krainy Bezpieczeństwa

Zgodnie z ideologią Akademii w naszych scenariuszach nie zabraknie tematyki zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, ekologii, higieny oraz inteligencji emocjonalnej.