Projekt ,,Zarazkom się nie damy, bo o siebie dbamy"

W naszym przedszkolu realizowaliśmy akcję,, Zarazkom się nie damy, bo o siebie dbamy" z inicjatywy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Opolu.

Głównym celem projektu było wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia, wzbogacanie wiedzy dzieci z dziedziny zdrowia, wykształcenie u dzieci postawy prozdrowotnej, nabycie przez dzieci określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno - zdrowotnych.

Zajęcia odbywały się na terenie przedszkola. Działania przeprowadzono w miesiącu kwietniu. W zajęciach wzieły udział wszystkie dzieci 6-letnie z grup ,,Słoneczka", ,,Muchomorki" oraz ,,Nutki". Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich proponowanych zajęciach. W ramach zajęć uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, wzieły udział w demonstracji prawidłowego mycia rąk, słuchały wierszy i opowiadań, rozwiązywały zagadki oraz wykonały różnorodne prace plastyczne i doświadczenia. Najbardziej podobało im się zdobywanie sprawności oraz zajęcia ruchowe i plastyczne. Na zajęciach wykorzystano materiały udostępnione przez organizatorów akcji, nauczyciele przygotowali również wiele ciekawych pomocy dydaktycznych oraz wykorzystali dostępne w przedszkolu pomoce dydaktyczne z danej tematyki.